Reiki - no kurienes veidojas neizpratne?


Reiki -  No kurienes veidojas neizpratne?

Posted in Par Reiki presē

Mūsdienu Reiki apvienībā nenoturami sāk pieaugt tendence ar vien jaunu Reiki virzienu un  skolu, ar nosaukumu Reiki, radīšanai. 

Kas tad notiek? Kādā veidā un par kādu laika posmu jaunu „akadēmiju” radītāji spēja noteikt Usui sistēmas trūcību un niecīgumu un nonāca pie secinājuma, ka steidzami ir jāpilnveido tās zināšanas, kuras  jau ir iegūtas. 

Viens no maniem skolotājiem, zināms daosas meistars Huans Lī, bija mums teicis : „Nekad nepraktizējiet tukšā ticībā, obligāti izziniet, izpētiet to, ko jūs praktizējiet”. Tā nav tikai zinātniski metodoloģiska izzināšana un pētīšana, kurai es esmu veltījusi visus 26 Reiki ceļa gadus, bet pirmajā kārtā, prakses pētīšana savā dzīvē, un savas dzīves pētīšana atbilstoši iedziļināšanai praksē. Tad kādēļ tādām Reiki prakses lietotāju skaitam pat nav vēlmes izprast Usui sistēmu un piemērot praksi savai dzīvei?

   Bērni mācās no vecākiem. Studenti mācās no saviem skolotajiem.  Un te, pirmā kārtā,  iet runa nevis par sausas informācijas ievākšanu, bet gan par mūsu dzīves veidu, par mūsu pieredzi un mūsu personīgo attieksmi pret praksi. Te mēs atkal nonākam pie tēmas par meistaru personīgo atbildību.

Atklāsmes un spējas ieraudzīt vareno un svarīgo parastajā ikdienā, vietā , šobrīd eksistē noteiktas pasniegšanas līnijas trūkums, bezatbildīga attieksme pret komplekso sistēmas Usui līdzekļu  arsenāla pielietošanu, prakses cītīguma neieaudzināšana un  Reiki studentu orientēšana uz kādiem „specefektiem”, un brīnuma gaidīšanu. Viss minētais noved pie tā, ka praktizētājam neveidojas stabils stāvoklis katrā etapā uz sava izaugsmes ceļa, tas nozīmē, ka tādā veidā viņu ir viegli nobīdīt no šī ceļa. 

 

Man nāk prātā priča par trīs dažādu meistaru trīs skolniekiem, kura ļoti veiksmīgi parāda to, ka praksē ir stabilitāte. Divi skolnieki aktīvi strīdējās, kurš no meistariem ir biezāks un kura sistēma ir spēcīgāka. Vien runāja par brīnumiem, kuru bija rādījis viņa meistars, otrs runāja par sava meistara vēl lielākiem brīnumiem. Strīds ar vien pieauga un viss varētu beigties ar kautiņu. Tomēr attapušies viņi pajautāja trešajam skolniekam, kurš mierīgi vēroja šo ainu : „Kāpēc tu klusē? Ko tā tavs skolotājs vispār māk?” Trešais skolnieks pasmaidīja un sacīja: „Mans meistars visu, par ko gāja runa, var vispār nedarīt”. 

Pastāvība praksē ir vissvarīgākais jēdziens, jo Reiki studenti, kā visi pārējie cilvēki, kas meklē savu ceļu, šobrīd atrodas lielā kārdinājumā no vairāku maģisko un okulto virzienu adeptu puses. Tiek izmantota „kontrasta spēle” :  Usui sistēmas liekamās prastība un tūlītēja „brīnumaino” rezultātu  maģiskajās praksēs, un šī spēle aizvien biežāk Usui sistēma zaudē.

Tādā gadījumā, cilvēks, kam nav atbalsta no meistara, vai nu uzreiz pārtrauc tikko iesākto praksi, vai nu, tomēr negribot šķirties ar Usui sistēmas skaistumu un vienkāršību, sāk zagt no malām atsevišķus rituālus un paņēmienus. Viss minētais, tai drausmīgā iejaukumā, turpina saukties par Reiki, ar ko ienes lielu jucekli praktizētāju un apkārtējo cilvēku vidē. Galu galā pats praktizētājs sāk atklāti ticēt, ka viss šis vinegrets, ar ko viņš nodarbojās patiesībā arī ir Reiki. „Tas taču strādā” – nelokams, bet nožēlojam, šajā gadījumā arguments, kas „liecina” par labu tādai sistēmai. Protams tas viss strādā, bet tikai tam nav nekā kopīga ar Usui sistēmu.

Visbēdīgākais ir tas, ka šis cilvēks, kas tā arī nepaspēja saprast pašas Reiki prakses būtību un tādējādi nav izgājis attīstošu transformāciju fiziskajā, emocionālajā, tikumiskajā un dvēseliskajā plānā, kaut kādā veidā tiek pie meistara enerģijām un pilnvarām. Tā, lūk, ar visiem saviem tarakāniem galvā, pilnu komplektu neizdziedināto negatīvo emociju, ar bailēm un kompleksiem, viņš ar entuziasmu sāk apmācīt citus cilvēkus. 

Un atkal, viss minētais, dažādu prakšu un dažādu jēdzienu sajaukums sāk saukties par Reiki sistēmu. Labi ir ja tādu „meistaru” izaugušais Ego, spiež viņiem izgudrot jaunus virzienus zem tādām etiķetēm, kā Reiki – pamata, tantriskais, orgazmiskais, naudas, meža, koka, ziedu, un vēl kādus, nesaprast pat kādus! Šajā gadījumā var atviegloti uzelpot, jo ir skaidrs, ka tas jau nu nekādi nevar būt Usui sistēma! Bet ļoti bīstami un daudz ļaunāk ir tad, kad tas viss izdodas zem viena konkrēta nosaukuma „Usui Reiki”

Natalja Balanovskaja -  Japāņu tradīcijas Reiki skolotāja. 

 

Komentāri (0)  |  2017-09-30 23:21  |  Skatīts: 1484x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ