Kā atrast sev Reiki skolotāju.


 

Kā atrast sev Reiki skolotāju?

 Uzsākot piemērota skolotāja meklējumus, paļaujieties uz savu intuīciju. Meklējumi internetā, žurnālos, avīzēs var prasīt zināmu laiku. Galvenais – neļauties emocijām un prakticismam, nepieļaut, ka veselā saprāta balsi pārspēj eksotiski noformēta mājas lapa, skaļi tituli, apstāklis, ka konkrētā vieta atrodas netālu no mājām, zemas cenas, paša tautība. Patiesi, jūs pieļausiet lielu kļūdu, ja, piemēram, vadīsieties tikai pēc cenām, kas jāmaksā par apmācību. Tāpēc esiet uzmanīgi!

 Reiki skolotāja izvēle nav kādas nebūt tēmas pasniedzēja vai informācijas izvēle; tā ir izvēle, kas būs nozīmīga jūsu turpmākajā dzīvē, tā ir Drauga un Skolotāja izvēle. Ja jums rūp jūsu garīgā attīstība un personīgā labklājība, vienmēr ir vērts sākumā rūpīgi izpētīt jūs interesējošo novirzienu, un te nu ir svarīgi ne vien izvēlēties labu skolotāju, bet arī jums pieņemamāko Reiki stilu. Visvairāk informācijas ir internetā, tas, bez šaubām, ir labi, taču padomājiet par to, ka dažiem labiem Reiki skolotājiem var pat nebūt savas mājas lapas.

 Parasti Reiki uztver kā dziedināšanu, tā, protams, ir aizraujoša nodarbošanās, un cilvēki dažkārt vienkārši ķeras pie kaut kā jauna. Diemžēl, koncentrējot uzmanību tikai uz ārējo noformējumu un vārdiem, vēl nesaprotot, kas viņiem jāmeklē un kā atšķirt graudus no pelavām, aizmirstot par patieso būtību un saprāta balsi, cilvēki izdara kļūdas. Un rezultāts ir ne tikai velti izšķiestā nauda. Ko tik jūs neizlasīsiet par Reiki internetā un presē, sākot ar Reiki sistēmas izveidošanas dažādu vēsturi un beidzot ar piedāvājumiem apgūt šamaņu vai magu tehnikas, kas tiek dēvētas par Reiki. Tiec nu skaidrībā! Jums var piedāvāt apgūt Reiki, pievienojot šim vārdam eksotiskus apzīmējumus, samaksāt un saņemt informāciju par Reiki ar interneta starpniecību, kļūt par Reiki skolotāju, samaksājot vien niecīgu naudas summu, pirkt dažādus niekus – zvaniņus un „maģiskus” kristālus Reiki „spēka pastiprināšanai”. Reiki skolotājs var jums piedāvāt mācīties un pie viena noņemt pieburtu kaiti vai lāstu... Kā saprast, ka konkrētais Reiki skolotājs nav viltvārdis? Sarežģīti. Taču labāk ir nesteigties. Ļoti bieži cilvēki, kam gadījies iekrist šajās melu un neprofesionālisma lamatās, ne vien paši viļas Reiki, bet arī rada negatīvu iespaidu par sevi un Reiki apkārtējiem. Un cilvēku, kas runā sliktu par Reiki, tad kļūst vēl vairāk.

 Lūk, kam jāpievērš uzmanība, pirms izlemt, pie kura Reiki skolotāja mācīties:

1.      Reiki pastāv obligāta garīga ģenealoģija. Skolotāju ķēdīte VIENMĒR sākas ar Reiki sistēmas pamatlicēju Mikao Usui, kā otrais tiek norādīts cilvēka, ko PERSONĪGI apmācījis Mikao Usui, vārds. Tālāk – visi šīs līnijas skolotāji. Ja viņu ir ļoti daudz, esiet uzmanīgi, – parasti šodien jūsu nākošais skolotājs varētu būt 5.-10. paaudzes pārstāvis. Es pats pēc galvenās šīs mākslas nodošanas līnijas esmu tikai 7. Reiki paaudzes skolotājs. Ja līnija ir garāka, iespējams, tā bijusi ātra un virspusēja apmācība, un jūsu skolotājs saņēmis tādu pašu izglītību. Ir normāli, ja jūsu nākošais skolotājs ir kļuvis par skolotāju tikai pēc tam, kad kopš laika, kad viņš ieguvis Reiki 1. līmeni, pagājuši 3-5 vai vairāk gadu. Diemžēl daži cilvēki ar lepnumu runā par sevi kā par Reiki meistaru, kaut gan paši ir Reiki tikai dažas nedēļas. Ļoti bieži, piemēram, Indijā skolotāju, sākot no nulles, „apmāca” triju dienu laikā, vienkārši izsniedzot skaistu papīrīti par „nelielu” naudu. Un šādi „meistari” atgriežas un... sāk „mācīt”, jautājums – ko? Starp citu, mūsu tehnikas laikmetā uzdrukāt skolotāja diplomu un uzspiest tam zeltītu zīmogu arī var dažu minūšu laikā.

2.      Cik sen jūsu skolotājs nodarbojas ar mācīšanu un cik ilgi un pie kā ir mācījies viņa paša skolotājs? Kā, mācot Reiki, dzīvo pats jūsu skolotājs, vai viņš pats pielieto dzīvē to, ko grib iemācīt jums? Ar ko viņš vispār nodarbojas? Pārliecinieties, kā tas ir patiesībā.

3.      Cik laika prasīs jūsu apmācība (16-18 stundas pirmajā un tikpat otrajā Reiki līmenī)? Vai jums būs iespēja mācīties papildus, pilnveidojot un paplašinot iemaņas, vai viss beigsies tikai ar semināru? Vai jums būs tiesības un iespēja brīvi pašiem izvēlēties, vai jūs vēlaties iegūt Reiki 2. un 3. līmeni, vai arī skolotājs kā obligātu noteikumu jums izvirzīs ierašanos uz nākošā līmeņa semināriem, nereti izsniedzot sertifikātu tikai, kad iegūts 3. līmenis?!

4.      Kādas prakses jums tiks piedāvātas pirmajā līmenī, un KAS jums tiks iemācīts? Neiekrītiet uz tipisku atbildi: „Jūs varēsit palīdzēt sev un citiem!” Precizējiet, ko jums mācīs... Jel ticiet, tas nav veltīgs jautājums. Reiki – tā ir harmoniska un sakārtota skaidru un saprotamu ZINĀŠANU SISTĒMA. Man ir zināms gadījums, kad Reiki seminārā cilvēki tika pierunāti izģērbties kaili, lai „noņemtu stereotipus”, citkārt cilvēkus mēģina pārliecināt, ka jāpērk dažādi priekšmeti un kristāli, vēl citviet liek dziedāt mantras iniciācijas laikā, izkliegt nesaprotamus vārdus, izdzīt „ļaunos garus”. Ja ir kaut mazākā iespēja, aprunājieties ar tiem, ko apmācījis jūsu nākamais skolotājs.

5.      Vai pēc semināra būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem un atbalstu zināšanu apguvē no jūsu skolotāja, vai arī jūs tiksiet sūtīti pēc zināšanām uz grāmatveikalu?! Vai jūsu skolotājs jums būs pieejams arī turpmāk, vai arī ar semināru viss izbeigsies? Esiet uzmanīgi, ja jums piedāvā „saņemt iniciāciju”, „atvērt kanālu”, „atklāt sevī maģisko spēku”, taču neko nesaka par Reiki apmācību. Vai arī piedāvā jums par semināru samaksāt iepriekš, „bet pēc tam”...

6.      Vai pēc katra Reiki līmeņa jūs saņemsiet SAVU sertifikātu, kurā norādīts jūsu vārds un uzvārds un iegūtais Reiki līmenis, vai šo sertifikātu atzīst citi skolotāji?

7.      Vai jums būs iespēja seminārā izdarīt pierakstus uz papīra vai ierakstīt tā gaitu diktofonā? Cik cilvēku paredzams seminārā un KUR tas notiks? Ja jūs būsit viens un jūs uzaicina pie sevis uz mājām, esiet uzmanīgi, kaut arī tādi gadījumi ir iespējami, taču, pat ja notiek tā, tā nedrīkst būt „divu triju” stundu tikšanās, kas norit steigā.

8.      Pajautājiet, vai pirms semināra jūs varētu tikties ar jūsu nākošā skolotāja skolniekiem un pabūt kādās viņa, pat ne tikai Reiki, praksēs. Ja atbilde ir izvairīga vai juceklīga, ir vērts aizdomāties par to.

9.      Komunicējot ar jūsu nākošo skolotāju, ieklausieties savā iekšējā balsī, vērojiet, cik vaļsirdīgs un atvērts ir šis cilvēks, kā jūs jūtaties, nonācis ar viņu saskarsmē vai komunicējot pa telefonu.

10.  Vai skolotāja rīcībā ir kāda nebūt informācija, ar kuru iespējams iepazīties? Piemēram, raksti, intervijas presē, mājas lapa, norādes par viņu internetā?

11.  Rūpīgi pārliecinieties par to, ka jūsu iespējamais skolotājs UZSTĀJ uz zināmu ilgstošu laika posmu starp pirmā un otrā līmeņa iegūšanu. Centieties izvairīties no tiem, kas liek jums pēc iespējas ātrāk iegūt arvien jaunu un jaunu Reiki līmeni, kaut jūs vēl lāgā neesat apguvis iepriekšējo.

12.  Kas veiks Reiki iniciācijas un cik iniciāciju būs (tradicionāli 4 pirmajā līmenī un 1 otrajā). Vai jūsu iniciāciju skolotājs veiks tikai jums, vai iniciēs jūs kolektīvi, „visus uzreiz”? Saskaņā ar tradīciju iniciācija vienmēr ir individuāla – tikai tu un skolotājs.

13.  Vai jūs saņemsit Reiki simbolus un, ja jā, tad cik? Patiesībā pirmajā līmenī simboli vispār netiek nodoti, otrajā līmenī to ir tikai trīs.

14.  Cik ilgi jūsu skolotājs jau veic apmācību un cik gadu laikā viņš kļuvis par Reiki skolotāju? Jūs, protams, varat sastapt Reiki skolotāju iesācēju, tad sīki iztaujājiet viņu par viņa skolotāju un novērtējiet viņa cilvēciskās īpašības, un, ja viss ir kārtībā, – laimīgu ceļu!

Kad Jūs nesteidzoties izdarīsit savu izvēli, jūtot, ka viss izkārtojas lieliski, jūsu saskarsme ar nākošo skolotāju ir lieliska un informācija patīkama, kā arī nekas nemulsina, un jums tiks sniegts nepieciešamais atbalsts, – tātad esat izdarījis pareizu izvēli. Bet ja jūs, lasītāj, jau esat kļūdījies, – neskumstiet, jums vienkārši jāatrod cits skolotājs, kas pieņems jūs, bet jūs, apzināti, – viņu. Skolotāja un skolēna normāla saskarsme Reiki vienmēr ir priecīgs notikums, pat kad skolotājs „māca” jūs un jums „jāmainās”.

 Ja jūs patiešām esat gatavi, tad jūsu Skolotājs uzradīsies. Protiet gaidīt, jo labus notikumus sagaida tie, kas tos gaida. Labestīgā Reiki Pasaule gaida jūs Mājās!

Holistiskās medicīnas un naturopātijas asociācijas Reiki sekcijas priekšsēdētājs, Reiki skolotājs Mihails Mošenkovs.

Skatīts: 7359x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ