Kas ir USUI REIKI RIOHOKas ir Usui Reiki Rioho?

Intervija ar metodes pamatlicēju Mikao Usui, ko viņš sniedzis 1920tajos gados Japānā.

(No Pettera Franka Ardžavas grāmatas „Reiki. Daktera Usui mantojums”).

Jautājums: Kas ir Usui Reiki Rioho?

Atbilde: Mēs ar pateicību dzīvojam saskaņā ar Reiki principiem, kurus aprakstījis imperators Meidži. Lai sasniegtu pareizu cilvēces garīgo ceļu, nepieciešams sekot šiem principiem. Mums jāmācās celt mūsu garu* un ķermeni ar prakses palīdzību. Ja mēs sākam ar gara dziedināšanu, rezultātā arī ķermenis kļūst vesels. Prāts izvēlas dziedinošo godīguma un nopietnības ceļu, un ķermenis izdziedējas pats. Kad prāts un ķermenis nonāk pie vienotības, dzīve piepildās ar mieru un prieku. Mēs gūstam iespēju izārstēt sevi un citus, palielināt kā personisko laimi, tā arī citu cilvēku labklājību. Tāds ir Usui Reiki Rioho mērķis.

*Tiek izmantots japāņu vārds „kokoro”. Bieži tas tiek nepareizi tulkots kā „sirds”. Kaut gan tā ir tikai puse no patiesības. Rietumu kultūrā, mēs esam pieraduši dalīt cilvēka garu divās daļās – sidrs un galva, emocijas un domas. Japāņi neizšķir šādu dalījumu un uzskata, ka galva un sirds ir vienotas. Šis savienojums arī tek saukts par „kokoro”. Es ļoti vēlos, lai manas emocijas un domas vienmēr būtu vienotas!  Tas ir pilnīgi atšķirīgs pasaules uztveres veids un paša sevis pārdzīvošana (pārdzīvojumu izjušana par sevi) ved pie dziļas apziņas. Piemēram, ja jūs jautāsiet japānim, ko viņš jūt un ko viņš domā, jūs nesaņemsiet skaidru atbildi, tā kā robežas starp jūtām un domām nav skaidri definētas. Es pieskaršos kultūru atšķirību tēmai nodaļā „Patiesais un nepatiesais”.

Jautājums: Vai Usui Reiki Rioho ir tas pats, kas hipnoterapija, kijai džjucu (Ki koncentrācija vēderā un tā atbrīvošana ar spalgu kliedzienu) vai šinko rioho (reliģiozā terapija) utt? Vai var to uzskatīt par līdzīgu terapijas formu ar citu nosaukumu?

Atbilde: Nē, nē! Tas nelīdzinās uzskaitītajām ārstēšanās formām. Pēc ilgiem neatlaidīgas trenēšanās gadiem es atradu garīgu noslēpumu. Tā ir ķermeņa un prāta atbrīvošanas metode.

Jautājums: Vai var nosaukt reiki par "šinrei rioho" (fizisku, garīgu dziedniecības metodi)?

Atbilde: Tiesa, mēs varam saukt to par šinrei rioho. Taču to var saukt arī par fizisku terapiju, jo enerģiju un gaismu izstaro visas dziednieka ķermeņa daļas, pamatā acis, rokas un mute. Ārstētājs 2-3 minūtes fiksē skatienu uz neveselām ķermeņa daļām, uzpūš tām vai maigi masē. Zobu   sāpes,   galvassāpes,   sāpes kuņģī, sēkšana krūtīs, neirozes, asins izplūdumi, iegriezumi, apdegumi un tamlīdzīgi gadījumi izārstējas viegli. Hroniskās saslimšanas, protams, ir grūtāk ārstējamas. Taču fakts paliek fakts: pat viens vienīgs hroniskas slimības ārstēšanas seanss dod pozitīvu efektu.

Es jautāju sev, kā izskaidrot šo parādību no medicīnas viedokļa? Nu, realitāte vienmēr ir iespaidīgāka par izdomu. Ja jūs savām acīm redzētu rezultātus, kurus dod Reiki, jums pat negribot vajadzētu man piekrist. Pat paši iesīkstējušākie skeptiķi nevar noliegt acīmredzamo.

Jautājums: Vai ir jātic Usui Reiki Rioho, lai notiktu izdziedēšanās?

Atbilde: Nē, jo Usui Reiki Rioho metode pilnīgi atšķiras no citām fizisko ārstēšanas metožu formām, psihoterapijas un hipnoterapijas. Nav nepieciešama piekrišana un ticība, jo Reiki nestrādā ar suģestiju. Un nav svarīgi, vai cilvēks ir antagonistisks, neuzticīgs vai vienkārši atsakās tam ticēt. Reiki vienlīdz labi iedarbojas gan uz mazu bērnu, gan smagi slimu cilvēku, un pat cilvēku bezapziņas stāvoklī.

No desmit cilvēkiem, iespējams, tikai viens ticēs ārstniecības panākumiem no pirmā seansa. Taču arī pēc pirmā seansa lielākā daļa cilvēku jūt pozitīvu efektu, un ticība aug pati no sevis.

Jautājums: Kādus veselības traucējumus var ārstēt ar Usui Reiki Rioho palīdzību?

Atbilde: Visas slimības, neatkarīgi no psiholoģiskiem vai fiziskiem iemesliem, var tikt izārstētas ar Usui Reiki Rioho.

Jautājums: Vai Usui Reiki Rioho ārstē tikai slimības?

Atbilde: Tas ārstē ne tikai fiziskā ķermeņa slimības. Tā var uzveikt arī sliktus ieradumus un psiholoģiskas novirzes - izmisumu, rakstura vājumu, gļēvulību, mazdūšību, grūtības pieņemt lēmumu vai nervozitāti.

Ar Reiki enerģiju mūsu gars kļūst līdzīgs Dievam vai Budam, ar to pašu izdziedējot mūsu cilvēcisko būtni. Tādā veidā, pielīdzinoties Budam, mēs darām sevi un citus laimīgus.

Jautājums: Kā ārstē Usui Reiki Rioho?

Atbilde: Neviens Visumā nav iepazīstinājis ar šo metodi. Man arī nebija nepieciešamas nekādas pūles, lai sasniegtu pārdabiskas izdziedinošas enerģijas. Gavēņa laikā es saskāros ar spēcīgu enerģiju un mistiskā veidā saņēmu noslēpumainu apgaismību – Reiki enerģiju. Tā, nejaušu apstākļu sagadīšanās rezultātā sapratu, ka man dota garīgā dziedināšanas māksla. Neskatoties uz to, ka esmu šīs metodes pamatlicējs, man grūti to paskaidrot sīkāk. Ārstniecības un zinātniskās izpētes šajā jomā veiktas ar lielu entuziasmu, taču līdz šim brīdim nav izdevies nonākt pie slēdziena, kas būtu balstīts zinātniskajā medicīnā. Paies laiks, pirms Reiki satiksies ar zinātni.

Jautājums: Vai Usui Reiki Rioho izmanto medikamentus? Un vai eksistē kādas blakus parādības?

Atbilde: Te neizmanto nedz medikamentus, nedz instrumentus. Te izmanto tikai skatienu, pūšanu, glaudīšanu, aptaustīšanu ar gaismu un pieskaršanos   problemātiskām   ķermeņa daļām. Tieši tas dziedē kaites.

Jautājums: Vai cilvēkam ir nepieciešamas medicīniskās zināšanas, lai izmantotu Usui Reiki Rioho?

Atbilde: Mūsu dziedināšanas metode ir garīga metode, tā iziet ārpus akadēmiskās medicīnas robežām un nepamatojas uz to. Kad skatāties, pūšat, pieskaraties vai glaudāt ķermeņa daļas, jūs sasniedzat vēlamo mērķi. Piemēram, jūs pieskataties galvai, kad vēlaties iedarboties uz smadzenēm, glaudāt vēderu, kad vēlaties ārstēt zarnas, pūšat uz plakstiņiem, lai izārstētu acis. Jūs nelietojat rūgtas zāles un neizmantojat karsto mokšibusšen* (metodi), bet tomēr ātri atveseļojaties. Tajā arī ir mūsu metodes oriģinalitāte.

*Piededzināšana ar pilnu konusu – moksu, dziedniecības metode, kuru izmanto Tibetā, Ķīnā un Japānā, balstīta uz metodi, kas līdzīga akupunktūrai.

Jautājums: Ko par šo metodi domā mediķi?

Atbilde: Pazīstamiem zinātniekiem medicīnas jomā pret Usui Reiki Rioho ir ļoti labvēlīga attieksme. Labi zināmi Eiropas zinātnieki (šajās dienās) paši ir visai kritiski, attiecībā uz savu zinātni. Starp citu, arī doktors Nagai no Medicīnas universitātes Teikoku apgalvo: "Mēs kā ārsti diagnosticējam, aprakstām un izpētām slimības, taču nezinām, kā tās ārstēt."

(Cits ārsts), doktors Kondo, saka: "Nav taisnība, ka medicīna panākusi lielu progresu. Mūsdienu medicīnas vaina ir tajā, ka nepievēršam uzmanību (pacienta) garīgajam līdzsvaram. Tas ir nopietns šķērslis."


Doktors Kuga saka: "Tas ir fakts, ka psiholoģiskā ārstēšana un citi dziednieciskie paņēmieni, ko īsteno dziednieki bez medicīniskās izglītības, iedarbojas daudz labāk, jo tiek ņemta vērā slimības atkarība no pacienta personības un pielieto atbilstošu ārstēšanu. Ārsti, kas noraida un nepieļauj garīgo dziednieku eksistenci – ir vienkārši aprobežoti cilvēki." Acīmredzams fakts, ka daudzi medicīnas speciālisti un farmaceiti atzīst manas metodes efektivitāti un kļūst par mācekļiem.

Jautājums: Kāda tad ir valdības reakcija?

Atbilde: 1922. gada 6. februārī parlamenta loceklis, doktors Macušita, vēlējās uzzināt valdības viedokli par to, ka cilvēki bez medicīniskās izglītības izdziedina daudzus pacientus ar psiholoģiskām vai garīgām ārstēšanas metodēm. Valdības pārstāvis Mr. Ušio teica: "Nedaudz vairāk kā pirms desmit gadiem cilvēki domāja, ka hipnoze ir gardegunīgu Tengu goblinu darbs, taču tagad to māca un pielieto darbā ar slimiem cilvēkiem. Ir ļoti grūti saprast cilvēka sapra’tu tikai ar zinātnes palīdzību. Ārsti seko instrukcijām, kā ar medicīnas sasniegumu palīdzību ārstēt cilvēkus, bet tāda saslimšanu ārstniecība kā enerģētiskā iedarbība vai vienkārši roku pieskārieni, nav medicīniska”. Tādā veidā Usui Reiki Rioho nepārkāpj Likumu par medicīnisko praksi vai Šin - Kjo (ārstēšana ar akupunktūru un reflektoro moksa terapiju).

Jautājums: Cilvēki var nodomāt, ka šīs dziedinošās enerģijas veids tiek nodots tikai izredzētajiem. Es neticu, ka to var iemācīties.

Atbilde: Nē, tā nav. Visam dzīvajam piemīt dziedinošs spēks: augiem, kokiem, dzīvniekiem, zivīm, kukaiņiem, bet cilvēkam kā radības kronim, jo īpaši. Usui Reiki Rioho aktivizē dziedinošo enerģiju, kura cilvēkam dota jau sākotnēji.

Jautājums: Vai jebkurš cilvēks var būt iniciēts Usui Reiki Rioho?

Atbilde: Protams, vīrietis un sieviete, vecs un jauns, ārsts un cilvēks bez izglītības - ikviens, kurš dzīvo saskaņā ar morāles principiem, bez šaubām, var īsā laikā iemācīties izdziedināt sevi un citus. Līdz šim mirklim esmu iniciējis vairāk kā tūkstoi cilvēku, un katrs no viņiem sasniedza vēlamos rezultātus. Jebkurš cilvēks, pat tas, kurš tikko apguvis Šjoden (Pirmā pakāpe), iegūst pilnīgi acīmredzamu spēju dziedēt kaites. Ja aizdomājas, var šķist ļoti dīvaini, ka tik īsā laikā var iemācīties izdziedināt saslimšanas, jo cilvēkam tas taču ir pats grūtākais pasaulē. Pat es to uzskatu par apbrīnojamu. Taču tieši tas, ka esam spējīgi iemācīties kaut ko tik sarežģītu tik vienkāršā veidā, arī raksturo mūsu garīgās dzidniecības metodi.

Jautājums: Cilvēkus var izdziedināt ar Usui Reiki Rioho. Kā ar sevi pašu? Vai cilvēks var ārstēt pats savas kaites?

Atbilde: Ja mums nav pa spēkam izdziedināt savas saslimšanas, kā tad mēs varam ārstēt citus?

Jautājums: Kas nepieciešams, lai apgūtu Okuden (Otro pakāpi)?

Atbilde: Okuden sastāv no vairākām dziedniecības metodēm: Hacureiho, caurskatīšana ar gaismu, glaudīšana, spiedieni ar rokām, distancētā ārstēšana, pieradumu ārstēšana (mentāla ārstēšana) un tam līdzīgi. Sākumā apgūstiet Šjoden, un, kad parādīsies labi rezultāti, bet jūs paši uzvedīsieties pareizi, godīgi, cēli un ar entuziāzismu attieksieties pret Reiki, tad jūs iniciēs Okuden.

Jautājums:Vai ir vēl kas, ko var apgūt Reiki Rioho, izņemot Okuden?

Atbilde: Vēl ir Šinpiden (Augstākā pakāpe).

Skatīts: 2315x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ